kontakt@bialecertyfikaty.info

Za co przysługują certyfikaty?

Za co przysługują certyfikaty?

Co to są białe certyfikaty?

Białe certyfikaty to potoczna nazwa świadectw efektywności energetycznej. Stanowią one prawa majątkowe, notowane na Towarowej Giełdzie Energii, potwierdzające uzyskanie oszczędności energii w wyniku zrealizowania przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności energetycznej oraz dopełnienia procedur formalnych. Popyt na białe certyfikaty, podobnie jak w przypadku innych praw majątkowych dla kolorowej energii, wynika z obowiązków nałożonych na wybranych uczestników rynku energii posiadania w swoim koszyku określonych kwot poszczególnych rodzajów energii.

Szczegółowa lista przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej za które można otrzymać białe certyfikaty jest opublikowana w obwieszczeniu Ministra Energii z dnia 23 listopada 2016 r. (M.P. 2016, poz. 1184).

białe certyfikaty

białe certyfikaty

białe certyfikaty

białe certyfikaty

OFERTA WSPÓŁPRACY

Oferujemy kompleksowe pozyskiwanie białych certyfikatów poprzez przeprowadzenie audytów efektywności energetycznej i złożenie kompletnego wniosku do Prezesa URE!

Jeżeli jesteś zainteresowany, chcesz poznać szczegóły i dowiedzieć się czy możesz na tym skorzystać skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: kontakt@bialecertyfikaty.info

Jeśli już posiadasz audyt możemy zaproponować usługi doradcze w zakresie przygotowania dokumentacji lub weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku i karty audytu! Doświadczenie zdobyte na przestrzeni sześciu poprzednich przetargów (lata 2012-2016) wyniosły nas na pozycję lidera wśród firm doradczych!